Nespresso Talents 2019

0
253

Společnost Nespresso oznámila, že zahajuje Nespresso Talents 2019, jedinečnou filmovou soutěž snímků na výšku, která chce představit výjimečné talenty z celého světa.

I ve svém čtvrtém ročníku soutěž Nespresso Talents posouvá hranice tradičních způsobů natáčení filmů tím, že požaduje, aby všechny příspěvky byly natočeny ve vertikálním formátu (9:16), a dává tak účastníkům šanci vyzkoušet si svou kreativitu při pohledu z úplně nové perspektivy.

Vypravěči příběhů mají jedinečnou moc. Dokážou nám dát naději, dokážou nás rozesmát i rozplakat a dokážou změnit svět kolem sebe. Letos jsme se v soutěži Nespresso Talents rozhodli filmaře vyzvat, aby ukázali, co pro ně znamená jídlo, a to prostřednictvím tématu „Jsme to, co jíme“. Jídlo je zájem, který spojuje lidi na celém světě a který nese mnoho různých významů v závislosti na místě, kultuře i historii. Jídlo je mnohem víc než jenom to, co máme na talíři: je to směs vůní, barev, chutí a kultur. Může v nás vyvolat vzpomínku na konkrétní místo nebo výjimečný den. Může být připraveno podle ručně psaného receptu, který se v rodině dědí z generace na generaci. Odráží se v něm trh, kde byly suroviny nakoupeny, farma, kde byly vypěstovány, nadšení pěstitele i inspirace kuchaře.

Soutěž probíhá od 7. února do 25. března 2019 a filmy je možné zasílat na Nespresso.com/talents. Mezinárodní porota zvolí tři nejlepší filmy z 50 nominovaných, které budou volně ke zhlédnutí na adrese Nespresso.com/talents. Každý výherce získá nejenom finance na rozjezd své filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvánku na světoznámý filmový festival v Cannes 2019, kde budou vybrané snímky formálně vyhlášeny 17. května 2019. Tři autoři vybraných filmů projdou v Cannes také mentoringem v rámci Semaine de la Critique.

           

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit také do lokální části soutěže, do které budou automaticky zapojeni všichni čeští autoři či rezidenti ČR, kteří na webové stránky Nespresso.com/talents v termínu nahrají svůj snímek. Porota, složená z lokálních odborníků nejen ze světa filmu, vybere 3 finálové snímky, jejichž vyhlášení se uskuteční na 54. Mezinárodním Filmovém Festivalu Karlovy Vary 2019, kam budou finalisté pozvání. Autor vítězného snímku vyhraje 3.000 eur, tvůrci videí na 2. a 3. místě pak obdrží výhru ve výši 1.000 eur.

Platforma Nespresso Talents má za cíl inspirovat filmaře k tomu, aby svět změnili k lepšímu, a oslavit talentované tvůrce na celém světě. Zároveň zadání soutěže následuje kulturní trendy a nabízí nové perspektivy díky volbě formátu na výšku, tedy způsobu přehrávání videí, jehož popularita za poslední roky exponenciálně roste. Alfonso Gonzalez, Chief Customer Officer společnosti Nespresso, vysvětluje: „Nespresso hledá ty, kteří přemýšlejí jinak, kteří jsou připraveni jít dál, překonat hranice a v tom, co dělají, ukázat svou kreativitu. Proto jsme hrdí na to, že můžeme podporovat film a zejména mladé talenty a inovace.“

V letošním roce bude za každé video zaslané do soutěže Nespresso Talents 2019 vysazen jeden strom v Kolumbii. Tyto stromy jsou součástí rozsáhlé iniciativy realizované v partnerství s projektem PUR, jejímž cílem je pomoci malým pěstitelům přejít na výrobu biokávy s použitím poznatků agrolesnictví.

Více informací naleznete na adrese:
Nespresso.com/talents a https://www.purprojet.com/project/coffee-for-peace/