Třpytivé jelení příběhy

0
190

Kamila Písaříková miluje od dětství třpytivé broušené korálky. Její autorské šperky Deers s motivem jelena a laně ji tak stále naplňují nadšením. Šperk už od ní získali třeba Madeleine Albrightová či Tom Cruise.

Příští rok vás čeká výročí. Jaké to je, být deset let úspěšnou značkou?
Rychle to letí. Ale neusneme na vavřínech. Kromě inovace nabídky plánujeme rozšířit náš showroom v Chodské ulici v Praze, chystáme se pořádat workshopy pro veřejnost a bude i víc prostoru pro VIP zákaznice.

Jak se stane, že se motiv jelena stane fashion ikonou?
Myslím, že to bylo štěstí v začátku. Byla to doba před Flerem a sociálními sítěmi, naopak skvěle fungovalo sociální propojování na festivalu nezávislých tvůrců CODE:MODE v Karlíně.

Navázali jste partnerství s Preciosou. Co se vám už povedlo?
Preciosa zařadila letos Deers do svého speciálního branding programu, kdy jsme měli možnost používat exkluzivně jejich novinky a vzorky a výsledkem byla limitovaná jarní kolekce s výraznými metalickými koženkami.

Kromě motivu jelena vyrábíte nově i šperky s motivem laně. Vypadá nádherně!
Tak to moc děkuji. Před rokem jsem se rozhodla připravit obměnu a motiv laně se mi zdál velmi přirozený a nenásilný. Jelen se nám prostě zamiloval a přivedl si laň. Nakonec to byla jedna z věcí, která i u Preciosy zabodovala.

Jelen je krásné, majestátní zvíře, které má spoustu symbolik a je magické.

Úzce spolupracujete s nadací Taťány Kuchařové Krása pomoci. Jaká je to spolupráce?
Téma seniorů mi přijde blízké. Z každé zakoupené laně přispíváme 50 Kč právě nadaci Krása pomoci na jejich program Doma bez obav. Celkově jsme podpořili seniory už částkou přes 30 tisíc korun, což na malou šperkařskou manufakturu není málo. Na letošní Vánoce jsme připravili navíc mini laň, jejíž výtěžek půjde také nadaci.
Když se podíváte na naše webovky, najdete tam fotku laně, kterou drží v rukách moje babička. Je to také můj příběh a motivace, proč jsem chtěla Tánině nadaci pomoci. Vždyť každý z nás má v rodině babičku nebo dědečka. Můžeme jim život zpříjemnit, dokud jsou ještě mezi námi.

Co vám vždy udělá radost?
Například pařížský Fashion Week. Občas se mi podaří dostat akreditaci a povolení nafotit tamní novinky. Je to pro mě nesmírně inspirující. Po návratu vždy zářím nadšením, mám přehršel nápadů.

Děláte i sběratelské edice?
Ano, děláme. Nejčastěji, když objevím nevšední koženku, je to impulz pro vytvoření speciální edice. Máme spoustu zákaznic, které si pravidelně doplňují svá „jelení stáda“. A hodně mě baví spolupráce na zakázku. Takto nás například oslovila Městská divadla pražská – naše jelínky dávali jako dárek k celoročním abonentkám. Už čtvrtým rokem spolupracujeme i s českou značkou Kama a společně navrhujeme čepice ozdobené jelínky.

Jaký motiv byl v roce 2018 bestsellerem?
Máme v prodeji sérii šperků s vlajkami, tak není divu, že letos, při výročí sta let republiky, byly nejvíce v oblibě jelínci s českou vlajkou.

Máte i kolekci pro muže?
Ano. Pro muže obecně nejsou šperky tolik blyštivé. Nejvíce vyrábíme přívěsky na batohy i spony na kravatu.

Jaké máte plány pro rok 2019?
Budeme slavit výročí značky i pět let vinohradského showroomu, takže plánuji určitě oslavy a akce pro zákaznice. A také mám myšlenku rozšířit Deers i za naše hranice.

Vzpomenete si na nějaká přání na zakázku?
Hodně mě baví příběhy, které za jeleny samy chodí. Například jeden mladík nechal pro svou dívku vyrobit šperk ve slávistických barvách, aby s ním slečna chodila fandit na fotbal. Dojímá mě například, když připravujeme variantu pro maminku a její miminko na kočárek.

Kamilo, kdy prožíváte štěstí?
Pro mě se skrývá v maličkostech. Dokážu se radovat z tady a teď a šťastné chvíle prožít i díky přítomnosti. Hodně dospělým už tyhle zdroje chybí. Já se nabíjím nejvíce v přírodě a tvořením – ať už jsou to šperky, focení, nebo třeba vaření. Jsem ráda na světě.

http://deers.cz/