Láska jménem KATARZIA

0
238

Přichází jako světlo, s uhrančivým pohledem, před kterým se neschováte. Je přirozená, vstřícná, ráda se směje, zná své limity a umí říct: stačilo, odcházím. Nerada o sobě mluví
a má na sebe velmi vysoké nároky. Empatii, něhu, cit a rozum považuje za nejdůležitější lidské hodnoty. Inspi- rací k poezii a hudbě jsou jí dialogy, rozhovory a společné zážitky blízkých lidí. Ráda se miluje se svou hudbou a texty.

Ty a láska
Láska má dvě formy, jedna je chemická a druhá je racionální. Ta chemická po čase přejde a potom přichází ta reálná. Ta reálná pro mě znamená to, že máš někoho moc rád, že se našel člověk, pro kterého se rozhodneš, se kterým chceš trávit život a pozorovat ho, jak roste a rozvíjí se. To je pro mě fascinující, když to člověk najde. Když člověk najde blízkost. Dvě linky, prolínající se. Pravá láska vychází podle mě také s vyrovnáním se sama se sebou, vědět, kdo jsem, a najít v sobě sílu dát tomu druhému stejný prostor, který potřebuji i já, být vůči tomu druhému empatická a umět mu zpříjemnit život.

Věříš ve vztah na věky?
Ne, ale věřím v hluboké spojení a přátelství až do smrti.

Žena versus muž
Je to zábava, miluju ženství i mužství a naše propojení.

Virtuální vztahy. V dnešní době velké téma. Jak je vnímáš?
Hodně zkušeností s nimi nemám, ale asi je také používáme na to, abychom se necítili osamělí. Když pak přerostou do reálného vztahu, něco, co se stává často, tak pak mají určitě pro někoho smysl. Nicméně si myslím, že na dálku nemůže dojít k chemické či mentální jiskře, ani podle fotky a po třech kdoví jestli pravdivých větách.

Co bys nikdy nechtěla?
Nechtěla bych už nikdy být ve vztahu, v kterém vlastně nechci být a byla bych v něm jen z důvodu obav ze samoty jako takové.

Po čem tajně toužíš?
Hm, velká prsa, menší břicho, méně fúzí, žádné vyrážky a větší mozek na to, abych po těchto věcech netoužila.

Ty a krása
Kdysi jsem se měla ráda mnohem méně, teď se blížím ke zdravému sebevědomí. Krása je pro mě něco mystického a fascinujícího, vychází z ní motivace a lidská síla, ale zároveň často přemýšlím nad tím, jak je krutá, ambivalentní, kontroverzní a někdy odporná
a nepříjemná.

Jak vnímáš v souvislosti s krásou stárnutí a vrásky?
No, strašně mě štvou, ale zároveň mě až tak netrápí. Očekávám, že můj životní highlight
v oblasti krásy a moudrosti mě čeká po čtyřicítce. Už se na to těším.

Kde se cítíš nejlépe a kde jsi nejvíc sama sebou?
Nejlépe je mi v mé postýlce, tam jsem sama sebou. Taky když zpívám na koncertě, to není úplně špatné.

V čem se cítíš být výjimečná a jedinečná?
Mám v sobě mnoho citu a lásky a podle mě umím být vel- mi empatická a vcítít se a vnímat jiné lidi, ale někdy tuhle schopnost nevědomě vypínám. A jedinečná ? Mám jedineč- né otisky prstů a oční sítnici.

Na co se sama sebe nejčastěji ptáš?
Jestli nejsem sobecká a sebestředná a co bych mohla na sobě jako na člověku vůči jiným lidem změnit k lepšímu, jak se líp chovat, jak na sobě lépe pracovat. Na to se ptám pořád.

Na co stále nenacházíš odpověď?
Na to, proč jsou lidi tak blbí.

Máš pocit, že se znáš nebo že se poznáváš, nebo jsi tajemstvím sama pro sebe? … a lze se vůbec někdy dokonale poznat, nebo se člověk poznává až do posledního dne svého života?
Poznávám se a je to zajímavé, pozorovat sám na sobě, jak se člověk mění a okolo třicítky pěkně dospívá.

Deset slov o tobě, která tě nejvíce vystihují.
Nejlépe mě vystihuje asi to, že bych si netroufla veřejně popisovat, co mě nejlépe vystihuje, protože by to nebylo objektivní.

Den za dnem…
Každý den si říkám, jaké mám štěstí, že tu jsem a jsem schopna se vyrovnat jak s dobrými dny, tak s těmi špatnými. Jsem vděčná za všechno, co se mi v mém životě děje.

O tvých slzách
Pláču, když jsem dojatá nebo smutná, nebo naopak velmi šťastná, asi jako každý člověk. Ale mám jednu písničku, která se jmenuje Kde sa slzy berú, je inspirovaná nejznámějším a nejkrásnějším slovenským lidovým textem Kde ťa lásko ľudia berú.

Kde sa slzy berú
nikto tu nechcel byť ich dôvodom Kde sa slzy berú
nič sa ti nestalo len náhodou
Kde sa slzy berú
nikto tu nechcel byť ich dôvodom Kde sa slzy berú

Tvoje zatím největší bolest
Bolest asi vždy v rámci masochismu spojeného s nenaplněnou láskou. Taková bolest nebo bolest všeobecně je myslím velmi důležitá a potřebná lekce pro tvořivé lidi, protože přináší poznání a jakési pnutí, které nás nutí či vede k tvorbě, k umění.
A umění pro mě osobně znamená velmi mnoho. Je to kultivace duše, vznešenosti, otevírá nádherné roviny myšlení a spojuje nás. Je to pro mě nejdůležitější cesta k vyjádření emocí a pocitů.

Kdybys měla možnost být někým jiným, kdo by to byl?
Nikdy bych nechtěla být nikým jiným. Nikdy bych neriskovala dívat se a vnímat přes jiné oči. Já jsem já. Kdybych musela, tak možná Tinou Turner. A na den Freddiem Mercurym.

Věčnost, reinkarnace.
Věřím, že nic není náhoda a že nevíme, jestli existuje Bůh, reinkarnace nebo věčnost. Takže nemáme důvod mít na tyto otázky odpovědi. Jsou věci, které se v tomto období evoluce nedozvíme, ale je dobře, že jsme zvídaví, protože díky své zvídavosti se dozvídáme čím dál tím více.

Vyhledáváš opojení, drogy?
Lidi, kteří berou drogy, už nesoudím jako kdysi. Já sama jsem nikdy nic nevyzkoušela kromě alkoholu a trávy, ale ani to nevyhledávám jako stimul k životu a tvorbě, protože jsem dost šílená i bez nich a nepotřebuju se dostávat do jiných dimenzí, když už i bez nich žiju dost vzdáleně.

Co bys chtěla vykřičet do světa?
Už nic, protože v křičení nevidím smysl. Ale přála bych si, aby lidé nebyli tak hloupí. Což se nestane.

Tvoje motto
Štíhlé lidi lehčeji odfoukne vítr, takže si dej koláč.

KATARZIA
Vlastním jménem Katarína Kubošiová (narozena 9. února 1989 v Nitře). Slovenská zpěvačka a písničkářka, dcera herečky Evy Pavlíkové. Vystudovala filmovou scenáristiku

a dramaturgii na Filmové a televizní fakultě VŠMU v Bratislavě. Nyní vystupuje s proměnlivou kapelou, kde se podle možností různě střídají Marek Minárik, Martin Valihora, Albert Romanutti, Vladko Mikláš, Lukáš Mutňanský, Petr Hanák. Má ráda spolupráce se zajímavými lidmi, kteří tvoří s velkým přesvědčením, kde cítí jejich vlastní rukopis
a originalitu, lidmi, kteří jsou stejně jako ona sama velmi empatičtí, citliví. Ke spolupráci pro své poslední album Antigona přizvala také oceňovanou designérku Markétu Kratochvílovou, držitelku ceny Czech Grand Design v kategorii Šperkař roku 2016.