Mít energii, odvahu a peníze

0
272

Kdo by neznal Angličana Richarda Bransona – charismatického blonďáka se širokým úsměvem, pro kterého je slovo „nelze“ neodolatelnou výzvou a celoživotním pohonem.

Vzhledem ke skvělému finančnímu zázemí může Richard Branson posouvat hranice lidských možností – ať už jde o přelet Atlantiku v balonu či pokus o nejrychlejší transatlantickou plavbu ve člunu. Příběh tohoto dobrodruha odstartoval paradoxně jeho handicap. Vzhledem k dyslexii neměl nadání na studium, o to víc mu bylo naděleno obchodního ducha. Ve svých dvaceti se tak pouští do prodeje hudebních desek a firmu pojmenovává Virgin. V rámci ní postupem času zakládá také nahrávací společnost – Virgin Records. Mezi první vydané interprety patří Mike Oldfield, který se pro něj stává klíčovou referencí pro následný hudební byznys. U Bransona začínají tvořit například Sex Pistols, Phil Collins či Rolling Stones.

Soukromé lety do vesmíru

Branson se jako celoživotně riskující dobrodruh žene dál a rozšiřuje své portfolio projektů zejména v osmdesátých letech. Začíná podnikat v leteckém průmyslu pod značkou Virgin Atlantic Airline. Mezitím se vydává na královský dvůr pro ocenění za celoživotní podnikatelský přínos, za který si od královny v roce 2000 odnáší titul sir. O čtyři roky později se pouští do odvážného projektu s cílem rozvoje vesmírné turistiky. Vzniká společnost Virgin Galactic, která zkonstruovala první soukromý raketoplán SpaceShipOne s hybridním motorem, jehož prostřednictvím realizuje krátké suborbitální lety. V roce 2007 označuje magazín Time Bransona za jednoho ze sta nejvlivnějších lidí světa. Loni odhadl Forbes čistou hodnotu podnikatelova majetku na 5,1 miliard amerických dolarů.

Zážitky s Limited Edition

Miliardář, filantrop a majitel značky Virgin má dnes pod křídly okolo čtyř set úspěšných společností. Jednou z nich je také Virgin Limited Edition – celosvětová kolekce unikátních míst a luxusních hotelů osobně vybraných a vybudovaných právě sirem Bransonem. Účelem je nabídnout něco zcela jedinečného, zkrátka zážitek, který se vám vryje do paměti na celý život. Do této sítě proto patří taková místa, jako je třeba soukromý ostrov, horský resort, safari, vinařství a luxusní vily či kemp. Vše v dokonalém obklopení a propojení s přírodou.

Resort Mont Rochelle

Jednou z rezidencí, která patří do Virgin Limited Edition, je také jihoafrické vinařství ukryté na kraji turistického městečka Franschhoek. To může na první pohled připomínat malý zámeček ve stylu francouzských chateaux. Jeho součástí je moderní kaskádovitá restaurace s několika terasami a otevřenou kuchyní a také pětihvězdičkový hotel s šestadvaceti lůžky. Restaurace nabízí různé druhy vinných degustací – jak co do počtu vzorků, tak co do kvalitativních řad. Rozhodně stojí zato ochutnávku vín obohatit o lahůdky z atraktivního menu – zkuste lokální speciality, mezi kterými jsou třeba carpaccio ze pštrosa či tataráček z antilopy. Interiér restaurace zdobí umělecké prvky, většinou na motivy vína. Pozornost zaujmou zejména různobarevné vinné korky, které byly použity pro mozaiky na stěnách či jako závěsné květinové lustry.

Virgin Limited Edition nezná z podstaty jejího „stvořitele“ hranice, takže studnice nápadů je v tomto případě nevyčerpatelná. Lze proto čekat – kromě maximálního doplnění energie – také načerpání nové a zcela originální inspirace. 

Více na: www.virginlimitededition.com