Cestujte a objevujte (sebe)

0
207

Pro řadu lidí se stalo cestování smyslem jejich života. Postupně si plní své cestovatelské sny, protože to dnešní svět umožňuje. Obdivovat rozmanitou přírodu, zažít tep velkých kosmopolitních měst a ponořit se do zvyků a tradic různých národů. Cestování obohacuje, rozšiřuje obzory, otevírá srdce a buduje pokoru. Inspirujte se příběhem fotografa, který se živí cestováním.

Místo věcí sbírejte zážitky
Poznávání rozmanitých kultur vám změní pohled na život a srovná hodnoty. Populární anglická fráze zní: ,,Collect moments not things. – Sbírejte momenty, ne věci.“ Zážitky ve vás, na rozdíl od materiálních věcí, zanechají nesmazatelnou stopu. Formují vás jako osobnost. Díky vystoupení ze své komfortní zóny si tak můžete čím dál víc uvědomovat svou životní sílu a to, kým doopravdy jste. „Šťastné vzpomínky vás nikdy neomrzí, zato věci ano,“ uvedl na webu ScienceDaily.com psycholog Ryan Howell ze San Francisco State University. Dojde vám, že problémy, které řešíte a neustále se jimi stresujete jsou možná malicherné a v životě jsou podstatné úplně jiné věci. Pokud procházíte těžkým obdobím a nevíte jak z toho ven, opusťte zajeté koleje.

Na nic nečekejte a vydejte se objevovat svět
Poznávejte nové kultury, učte se od místních, snažte se zapadnout a poslouchejte jejich příběhy. Seberat odvahu a bez ohledu na společenské postavení či finanční situaci odletět do neznáma není pro mnohé lidi jen tak jednoduché. Lidé stále na něco čekají. Až dokončí školu, až dostanou výpověď v práci nebo až budou mít dostatek peněz. Zkrátka až bude ten pravý čas. Ale přijde vůbec? A nebude pak už pozdě?

Splněný sen na fotkách
Fotograf Johan Lolos @lebackpacker v sobě odvahu našel a svůj sen si splnil. Cestuje po světě, živí se jako fotograf a je také součástí projektu Driven by Toyota. Před pěti lety si koupil letenku do Austrálie, přitom do svých 25 let nikdy neopustil Evropu. ,,Chtěl jsem vidět svět. Existuje tolik míst, kvůli kterým stojí za to cestovat, objevovat a poznávat. To je můj hnací motor,“ říká Johan. ,,Být fotografem na cestách není jednoduché, protože není jednoduché v dnešní online době něčím ohromit. Lidé toho mnoho již viděli a není jen tak objevit pro ně něco nového. Proto hledám nový úhel ohledu pro sebe i pro ostatní, kteří touží po tom samém.“ V každé zemi, kterou fotograf navštíví se snaží být co nejvíc v kontaktu s místními. Poznat jejich kulturu, zvyky a každodenní život. I když už pomýšlí na rodinný život a na to, že se usadí, touhu poznávat a cestovat bude mít pořád. A jak to máte vy?

VIDEO ZDE