Letošní zima ve Štýrsku

0
153

Na co se můžete v letošní sezóně těšit ve Štýrsku, zeleném srdci Rakouska? Až do konce února se můžete zúčastnit soutěže se štýrským sněhulákem, symbolem, který je neodmyslitelně spjat se zimními radovánkami. Steiermark Tourismus zve návštěvníky k tomu, aby upustili svou kreativitu – a postavili si sněhuláka. Ideálně během své zimní dovolené ve Štýrsku. Výsledek svého tvoření pak vyfoťte a nahrajte na Facebook Nejkreativnější fotky mohou získat skvělé ceny, například rodinnou dovolenou ve Štýrsku, skipasy nebo vstupné do termálů.

Nová 10místná kabinková lanovka na hoře Schladminger Planai
Nová moderní 10místná kabinková lanová dráha nové produktové řady „D-Line“ se 153 kabinkami s kapacitou 3.800 osob za hodinu, doposud největší investice v historii podnikánídrah Planai-Hochwurzen-Bahnen. Bezbariérový vstup a výstup, velké kabinky, moderní design a optimalizované pokladny nabízí společnost Planai-Hochwurzen-Bahnen svým hostům špičkové zařízení a nejnovější techniku.

Požitek z lyžavání a jógy na lyžařské houpačce 4 hor
V zimě 2019/20 mohou návštěvníci zakusit nově balíček Ski- und Yoga-Genuss (požitek z lyžování a jógy), který spojuje gastronomický zážitek s množstvím lyžování a Ski-yoga zážitkem na sjezdovce. Začne se bohatou snídaní v restauraci Schnepf´n Alm (Reiteralm). Lyžařská oblast Hochwurzen se svojí překrásnou kulisou hor ideálním místem pro Ski-yogu. Učitelka jógy Karin Seebacher říká: „Jóga nabízí perfektní základ, jak se připravit na celodenní lyžování. Tím získáte rovnováhu a díky správnému protažení také předejdete zraněním.“ Restaurace Kessleralm na kopci Planai po józe zve na vegetariánské překvapení. Celý den pak zakončíte s Après-Ski ve středisku Hauser Kaibling (Almamarena) – včetně gastronomických specialit. Cena: od 152 eur na osobu při počtu 4 účastníků (leden-březen, každý čtvrtek).
www.schladming-dachstein.at

Slope-Food-Bahn pro fajnšmekry na v oblasti Tauplitz
Po úspěšné premiéře v minulé sezóně se bude konat v sobotu 28.března 2020 po běžném lyžařském provozu akce „Slope-Food-Bahn“ (Svah-Jídlo-Dráha), při které si můžete vychutnat 4-chodové menu od místních špičkových gastronomů v kabinách lanovky Mittersteinbahn při západu slunce přes Tauplitz. Královská gastronomická tečka za zimní sezónou.

Biatlon pro leváky po běžkařské stopě Joglland-Loipe v St. Jakob im Walde
Nově jsou k dispozici střelecké pušky pro leváky s levou násadou, aby se i oni mohli Biatlon naučit a procvičit si ho. Stejně tak si to můžete procvičit i na stopě Jogllandloipe, která bude od nadcházející zimy vybavená novým zařízením pro mistrovské běžkařské stopy. Kromě toho umožní Snow Farming v tuto chvíli 10.000 m3 místo dosavadních 8.000 m3 pro 5 km běžeckých stop.
www.orthofer.at/winter/joglland-loipe

Region odpočinku Thermen- und Vulkanland Steiermark
Hlavními tématy dovolené v regionu Thermen- und Vulkanland Steiermark jsou zdraví, pohyb a gastronomie. Celkem šest termálních lázní (Parktherme Bad Radkersburg, Therme der Ruhe Bad Gleichenberg, Therme Loipersdorf, Rogner Bad Blumau, Heiltherme Bad Waltersdorf a H20 Hoteltherme Bad Waltersdorf) je zárukou skvělého odpočinku. V Bad Waltersdorfu nyní nově vzniká první evropský ajurvédský resort: nese název „MANDIRA“.

Festival sněžnic „aufSCHNEESCHUHwandern“ už potřetí
Ve dnech 24.01.2020-02.02.2020 se v regionu Murau-Murtal můžete těšit na zhruba 30 událostí. Objevte tento starý a zároveň nově objevený sport a zúčastněte se workshopů, které se týkají bezpečnosti, ekologie v přírodě, túr a zaměří se i například na fotografování. Přihlaste se na workshop a užijte si túry na sněžnicích!

Pivo Murauer Weißbier je mistr světa
Člověk by si mohl myslet, že to nejlepší pšeničné pivo (Weißbier) musí přece pocházet z Německa. Omyl. Od 7. sprna je mistrem světa totiž pivo pocházející z Murau. Požitkářský pivovar Murau se postaral na udílení cen Wolrd Beer Awards v Londýně o senzaci: Přinesl titul mistra světa (to nejvyšší ocenění) v kategorii pšeničných piv bavorského typu do Rakouska. Přeničné pivo z Murau bylo po ochutnání a posouzení zvoleno vynikající, nezávislou porotou, kterou tvořili experti z Evropy, USA a Asie za nejlepší pšeničné pivo na světě. S ohledem na to, že se zde posuzovalo přes 3.500 piv z více než 50 zemí, představuje výsledek World Beer Awards pro pivovar Murau báječný výsledek. www.murauerbier.at

FOTKY: © Steiermark Tourismus / photo-austria.at © Schladming-Dachstein / Peter Burgstaller © Steiermark Tourismus / Tom Lamm © Schladming-Dachstein / Martin Huber © Steiermark Tourismus / Tom Lamm © Steiermark Tourismus / Tom Lamm