Výstava Pasta Onera | The Brotherhood of Eternal Love

0
122

Ve spolupráci se slovenským Meulensteen Art Museum v Danubianě pořádá DSC Gallery velkolepou a doposud největší výstavu umělce Pasty Onera.

Ne každý ví, že Pasta Oner, který na sklonku loňského roku oslavil 40. narozeniny, pochází z Trenčína. Oprávněně se tedy dostává jeho současná tvorba na Slovensko, kde má své kořeny. Pro milovníky umění se na ostrově Danubiany zjeví přes 50 děl, především velkoformátových obrazů, v doprovodu monumentálních plastik „renesančního“ Davida s americkým donutem. V obklopení „bratrství věčné lásky“ se diváci ocitnou v prostoru, který je založen na souhře starého umění a dnešní spotřební společnosti.

Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda (1979) v Trenčíně. Patří mezi nejvýraznější představitele současné české umělecké scény. Na instagramu má 20. tisíc followerů a na kontě bezpočet úžasných spoluprací a projektů (Nadace Terezy Maxové dětem s magazínem PROČ NE?! a značkou Louis Vuitton, francouzská značka Lampe Berger, švýcarská značka Sigg, německá značka Rosenthal nebo česká značka USSPA). Vedle toho se objevuje na titulních stranách českých lifestylových magazínů (Vogue, Elle, Harper’s Bazar). V loňském roce byl jeho obraz vydražen na podzimní aukci renomované aukční síně Sotheby’s v Londýně za 18.000 liber. Dlouhodobě spolupracuje a aktivně podporuje dobročinné aukce a projekty: Nadace VIA, Nadace Terezy Maxové dětem, Centrum Paraple, Konto Bariéry, Be Charity). s Středobodem jeho práce je olejová a akrylová malba a vytváření závěsných obrazů stejně tak jako tvorba prostorových objektů, plastik a instalací. Účastnil se okolo padesáti kolektivních výstav a v uplynulých letech realizoval osm obsáhlých sólových výstavních projektů. Pasta Oner nad rámec své autorské studiové a galerijní tvorby reprezentuje Českou republiku na oficiálních kulturních a společenských akcích v zahraničí (Šanghaj, Londýn, Brasília, Magnitogorsk, Lima). Právě na šanghajském EXPU v roce 2010 realizoval výraznou intervenci Candy Shop pro český pavilon. V roce 2012 si jej přizvala Česká ambasáda a Museu Nacional Honestino Guimarães ve městě Brasilia k participaci na výstavě současného brazilského umění MAB – Dialogos da resistencia.

         

Výstava potrvá do 29.3.2020.
Místo konání: Danubiana Meulensteen Art Museum (Bratislava-Čunovo), Slovensko
kurátor: Karel Srp