Celoroční kouzlo hor

0
184

Zell am See a Kaprun pravděpodobně znáte pouze jako zimní horské destinace. O to víc budete překvapeni, když se do těchto kouzelných míst vydáte i v jiné roční období. Naplánujte si vaši dovolenou již nyní!

A jak by mohl vypadat váš program, když zrovna stráně nejsou pokryty sněhem? Odstartujte svůj výlet vyjížďkou lanovou dráhou Sonnkogel-Bahn. Nahoře si užijete nejen kouzelné výhledy, ale i skvělé jídlo v salaši Schmitthor-Alm. Udělejte si krátkou procházku a buď seběhněte dolů po svých nebo v klidu sjeďte lanovkou zpět do údolí.

Pokračujte k jezeru Zeller See, kde se naloďte na palubu okružní lodi a s kávou v ruce si užijte zrcadlení horských masivů v blankytně průhledném jezeře. Zvažte, zda zůstat u jezera do setmění nebo se raději vydat příjemného prostředí wellness některého ze sofistikovaných okolních hotelů. Jezero je totiž věhlasné svojí světelnou a laserovou show – Zeller Seezauber.

Druhý den si vezměte na nohy pohorky a vydejte se na vrchol hory Kitzsteinhorn. Unikátní vyhlídka na skleněné plošině vás dostane do snové dimenze a ostrý vítr ve vlasech vám odvane z hlavy problémy všedního dne. Jde o cestovatelskou perličku pro všechny milovníky nespoutané drsnosti Alp.

Po obědě ve vrcholové restauraci s unikátními výhledy, kdy si myslíte, že lepší snad ani neexistují, si zajeďte k vodním přehradám Stausee Mooserboden. Azurová barva hladiny v kontrastu se sněhem pokrytými horami a modrou oblohou vytváří kompozici, která vás nebude chtít pustit zpět.

Pokud vám zážitky stále nebudou stačit, přejeďte do sousední oblasti Hochkönig a vyzkoušejte tam jinou formu pohybu. Pohorky přezuje za nízké sportovní boty a vydejte se na e-biku na kulinární túru po horských chatách.

Kolem Maria Alm si užijete novou dimenzi zábavy, kterou navíc propojíte se čtyřmi zastávkami a degustacemi tamních kulinárních specialit. V případě, že jste milovníky ostřejších nápojů, pak by vám neměla uniknout ani degustace pálenek v salaši Jufenalm.

Při návratu domů si přidejte ještě jeden příjemný zážitek a zastavte se pod lanovkou Schwarzeckalmbahn, kterou vystoupejte nahoru a udělejte si závěrečnou procházku k salaši Griessbachalm. Tam si užijte tradiční svačinu seskládanou z lokálních specialit a ještě pár závěrečných výhledů na kouzelnou oblast, která je specifická jak svými prvotřídními službami, rozmanitými aktivitami, originálními hotely a restauraci, přičemž se u toho nikdy nezapomíná na tradice a udržitelnost.