Motivace k pohybu

0
412

Také se někdy musíte dost přemlouvat k tomu, abyste si šli zaběhat? Možná vám to můžeme trochu usnadnit. Dáme vám totiž tip, který vaši chuť k běhu podpoří!

Co si budeme povídat, chce to vypadat dobře! Proč? Protože to zvyšuje motivaci. Nejlepší na tom ale je, že vypadat dobře znamená cítit se dobře. To, jak se cítíte se totiž podstatně promítá do toho, jak vypadáte – nejen vizuálně, ale také na základě toho, co z vás vyzařuje. Úsměv na tváři a klid v očích je předpokladem toho, že jde všechno snáze. Úsměv si nekoupíte, vybavení ano. Ideální cestou je zvolit si takové vybavení, které bude funkční a pěkné zároveň. Začněme tedy pěkně od podlahy – od běžeckých bot!

Aktuální počasí láká k objevování nových tras a zkoumání možností – terénních i vlastních. Mohou vás ale velmi často překvapit jarní přeháňky nebo raní rosa, takže prioritou by měla být pevná a protiskluzová podrážka, která vás podrží na jakémkoli mokrém povrchu – ať už půjde o trávu či o skály. Skvělé osobní zkušenosti mám s terénními a trailovými botami Asics. Nový model FujiTrabuco Lyte je inspirovaný přírodou a jde o jednoduchou a lehkou botu, která se přizpůsobí jakémukoli náročnému terénu i díky zvednuté špičce a zesílenému svrchnímu dílu. Protiskluzová podrážka je samozřejmostí, takže se nemusíte bát, že byste uklouzli, protože bota excelentně přilne k jakémukoli povrchu.

Když v nich poprvé vyběhnete, budete mít pocit jako kdybyste místo bot měli křídla. Nohy navíc budou lehké a vzdušné díky chytrému odvětrávání. Dopad čekejte pevný a přesto velmi měkký. Může za to i odtlumení pod prsty. Sofistikovaný tvar boty FujiTrabuco Lyte připomíná loďku, která vás jemně zhoupne a přenese přes jakýkoli povrch. Ani rozbité cesty neomezí rychlost a pohyb, protože bota nohu nepustí a skvěle ji fixuje. Občas budete mít pocit jako kdybyste měli na nohách pružiny, co s každým dalším krokem nadzvihávají. To je možná také důvod k tomu, že jde o model, který vás nebude chtít nechat doběhnout. Zastavíte se, ale budete mít pocit, že stále dobíhá setrvačnost vašeho běhu a podněcuje vás k dalšímu kroku, k dalšímu zrychlení.

Bota má skvělý poměr mezi funčností, atraktivním vzhledem a praktickými vychytávkami. Poutko nad patou usnadní nazouvání, kapsička na klínové konstrukci jazyka pěkně schová tkaničky, které díky svému rafinovanému vzoru nebudou vypadat špinavě ani když je vyválíte v bahně. Nechybí ani účinné reflektivní prvky.

Propracované detaily, ďábelská vzletnost a elegantně-drzé zbarvení provokují každého nositele trailových bot FujiTrabuco Lyte od Asics k tomu, aby je měl na nohách co nejčastěji. Oblečte k nim funční triko, černé legíny a chytrý náramek, který vám řekne, jak se den ode dne zrychluje váš výkon, protože se možná tyto trailové boty stanou vaší novou závislostí.

Cena od 2 299 Kč na www.sportisimo.cz nebo na www.sanasport.cz