Bikerské dobrodružství v salcburských horách

0
410

Vyslyšte volání hor a pokořte výzvu! Tam, kde v zimě panuje zábava na sjezdovkách i v après-ski barech, čeká na bikery jedinečná cyklistická atrakce – exkluzivní rakouský Stoneman Taurista. Na 136 kilometrech s převýšením 4500 metrů vede bikerské dobrodružství „Stoneman by Roland Stauder powered by BIKE24“ podél sytě zelených pastvin, idylických horských chat a křížů na vrcholcích hor oblasti Salzburger Sportwelt a Horních Taur. Cestou se můžete kochat výhledem na nepřehlédnutelný masiv Taur. Úchvatný zážitek pro všechny bikery, iniciovaný někdejším celkovým vítězem Světového poháru Rolandem Stauderem.

Stoneman Taurista vede ve třech etapách přes Hochgründeck a hřebeny Aigenbergu. Odměnou za zdolání 1768 metrů vysokého vrcholu Rossbrand je dechberoucí panoramatický výhled na 150 výrazných alpských vrcholů, jako je Dachstein, Bischofsmütze nebo Vysoké Taury s Großglocknerem. Směrem na jih prochází Stoneman Taurista idylickými pastvinami u horské chaty Oberhütte. 2110 metrů vysokým výstupem hodným králů, zahrnujícím překročení Taur, vede trasa do Horních Taur a odsud dále přes vodopád Johanneswasserfall k malebné oblasti Gnadenalm a zpět do Flachau.

Panoramatický výhled na masiv Taur a množství nejimpozantnějších alpských vrcholů je nezapomenutelnou odměnou na trati Stoneman, která si žádá dobrou fyzickou kondici. Na 136 kilometrech vede Stoneman Taurista podél idylických horských jezer regionu Salzburger Sportwelt a Horních Taur – přírodních krás, v jejichž hladké vodní hladině se zrcadlí okolní vrcholky. Svěží zeleň letních pastvin zve unavené přemožitele Stonemanu k načerpání energie v některé z útulných horských chat. Třešničkou na dortu je nabídka noční zábavy v Aprés Bike.

BIKE BALÍČKY

  • Stoneman Zlatá trasa: pro všechny, kteří chtějí trať Stoneman Taurista zdolat za jeden den. Dvě noci včetně startovního balíčku Trophy Basic: od 123 Eur.
  • Stoneman Stříbrná trasa: pro všechny, kteří si chtějí trať Stoneman Taurista užívat dva dny. Tři noci včetně startovního balíčku Trophy Basic: od 170 Eur.
  • Stoneman Bronzová trasa: pro všechny, kteří si chtějí na trať Stoneman Taurista vyhradit tři dny. Čtyři noci včetně startovního balíčku Trophy Basic: od 209 Eur.

Co je Stoneman?
„Stoneman by Roland Stauder powered by BIKE24“ je sportovní výzva ve formě impozantního okruhu vedoucího podél přírodních skvostů na nejkrásnějších trailech regionu. Trať lze absolvovat v závislosti na individuálních sportovních ambicích v jedné či více etapách. Startovní balíčky včetně mapy jsou k dostání na veřejných výdejních místech a u partnerů, kteří bikerům nabízejí perfektní servis, mají k dispozici myčku i garáž pro kola a mini opravnu.

Veškeré informace a rezervace na: www.flachau.com/stoneman