Ecrou de Cartier

0
312

Cartier na Salone del Mobile v Miláně představil k Ecrou de Cartier ve tvaru šroubu, který svými pohyblivými maticemi navazuje na tradici legendárního hřebíkového designu.

 

Fancouzský klenotnický dům Cartier rozšiřuje svou legendární řadu Juste un Clou s designem hřebíku o novou kolekci Ecrou de Cartier. Jedná se o náramek se závitem po celém jeho obvodu, na němž je naaranžováno pět otočných šroubových matic (z fr. ecrou), kterými lze pohybovat.

Svým nápadem povýšit nářadí, tedy běžný předmět denní potřeby, na designový objekt, drží Cartier pomyslný prst na tepu doby. Kolekce Juste un Clou ztělesňuje ducha doby generace, která se nebojí inovace, ale zároveň si váží tradic. Ba co více, která se na ní sama podílí. S tímto návratem řemeslného umění se Ecrou stává symbolem moderního životního stylu, sdílených hodnot a revolučního přístupu k designu.

S Ecrou de Cartier navazuje dům Cartier na vlastní dědictví a vede je vstříc budoucnosti. Neboť již Juste un Clou, kolekce uvedená v roce 2012, je považována za milník v historii značky. Tehdy dal návrh italského designéra Alda Cipulla z roku 1971 vzniknout sérii šperků, která se stala legendou. Cipullo, který již pro Cartier navrhl náramek Love de Cartier, udělal z hřebíku luxusní doplněk jako zrcadlo nevázané a svobodou charakteristické doby ve znamení legendárního Studia 54. Odraz životního pocitu sedmdesátých let, vrcholící v americké metropoli New Yorku: rebelský, nekonvenční, kreativní.