Black Phantom

0
209

Nejnovější Kilianova vůně Black Phantom – “Memento Mori” evokuje tradiční irskou kávu, nicméně v trochu novém provedení. Whiskey totiž nahradil likér pirátů – rum. Podle tradice se káva pije černá jako noc, horká jako peklo a sladká jako láska. Někteří dokonce tvrdí, že slovo “káva” pochází z arabštiny a znamená “temný”.

Pirátská loď plná duchů, která bez ustání brázdí sedmero moří bez větru a kormidelníka, zato však s kormidlem nasáklým omamnou vůní a ozvěnou nabroušených šavlí v boji, jež stále zaznívají z její paluby. Kilian nebojácně zhmotňuje tyto snové vize v surreální a sofistikované gurmánské vůni s dřevitými podtóny. Inspiraci čerpá ze starobylé zásady „memento mori“, často citované ve středověku, která upozorňuje člověka, aby nikdy nezapomínal na svou pomíjivost a připravoval se na smrt.

Parfém Black Phantom – “Memento Mori” je výsledkem kreativního spojení Kiliana Hennessyho a parfumérky Sidonie Lancesseur. Nikdy nekončící plavbu na pirátské lodi otevírá akord “Shin Shin”, ohnivý nápoj ze silné kávy protkaný karibským rumem. Káva však skrývá temné tajemství… To, co se jeví jako vůně mandlí je ve skutečnosti odér smrtícího kyanidu. Hořkost kávy je v základu umocněna hřejivě zemitými nótami vetiveru z Jávy. Opojná sladkost rumu se odráží v jiskřivé vůni cukrové třtiny, jež se mísí s krémovým santalovým dřevem. Výsledkem je neuvěřitelně smyslná vůně vytvořená pro ty, kteří žijí pro rozkoš.

Plnitelný flakon pořídíte za 7 100 Kč, karafu pak za 14 800 Kč v Ingredients.