Dolce&Gabbana

0
229

Přehlídka dámské kolekce Dolce&Gabbana léto 2017 je plná emocí a barev ověnčená čelenkami z květin, perel a těstovin.

 

Tvůrci novél letní kolekce Dolce a Gabana se inspirovali “ Italskými tropy”. Přestože pojem “italské tropy” vlastně neexistuje, přesně vymezuje území počínající Neapolí až po slunnou Sicílii.

Hlavním cílem kolekce je pojmenovat pravou podstatu a naturál designérů i celé značky. Usiluje o to, přiblížit se osobně módě, která má styl. Protože móda je dočasná a podléhá sezonním trendům, avšak styl zůstává a je nadčasový. Nezávisí na trendech, přijímá osobitý design, který je imunní proti sezónním trendům a šablonám.

Potvrzení a vyvrácení,  souhlas a odmítnutí..  Zdánlivý rozpor nevychází z chaozu či zmatku, ale  z touhy po změně. Kombinuje na první pohled nesourodé kusy pro různé příležitosti.

Kusy z nové letní kolekce vzbuzují emoce,vzpomínky, chuť, atmosféru, něco opravdu  osobního.

“Zapomeňme na módní pravidla a diktát a vraťme se k přirozenosti a sobě samým” . křičí. “Zkrášlujme se činnostmi a věcmi všedního dne, které  máme rádi. Pečivem, které si kupujeme každé ráno, podvečerním drinkem při západu slunce nebo zmrzlinou, která osvěží v parných dnech.”

Tyto symboly každodenního života tvoří základ kolekce spolu se symboly “italských tropů”- vyšívané hotelové pantofle, folklórní koruny, pizzové podpadky, pyžamo se zmrzlinovým potiskem. Lehká ironie a nadsázka proplouvá celou kolekcí.

Klasické kousky dostaly novou tvář.

Přehlídu otevírali nealolští tanečníci, kteří adaptovali breakdance do folkových Tarantella skladeb a bylo předvedeno 91 outfitů.