Jakub Polanka pro Bibloo

0
248

Jakub Polanka vytvořil limitovanou kolekci pro Bibloo, která byla koncem minulého týdne slavnostně představena v nově vzniklém showroomu BIBLOO v nejvyšším patře OD Kotva, je oficiálně v prodeji. Kolekci s názvem HER pro jaro/léto 2017 je možné exkluzivně zakoupit v Bibloo Concept Storu ve čtvrtém patře OD Kotva a na online shopu www.bibloo.cz.


Dlouhodobou vizí společnosti BIBLOO, provozovatele jednoho z největších módních e-shopů v České republice, je propojování s lokální osobností z určité oblasti designu a módy a vytváření unikátních limitovaných edicí. Tento rok BIBLOO oslovilo úspěšného českého módního návrháře Jakuba Polanku, který exkluzivně pro něj vytvořil kolekci JAKUB POLANKA x BIBLOO pro SS 2017. Ta je vyjádřením žen, které mohou vším, co dokáží, svou spontánností a odvahou říkat FAX OFF všem, kdo je tlačí do nějakých stereotypů. FAX OFF systému… Slogan FAX OFF je také součástí kampaně a je vyobrazen na základních statement modelech kolekce.

 

Inspirací Jakubovi byly tzv. working girls a flash dancerky, které jsou odvážné, rozhodné a mají sexappeal. To by měla kolekce ženě dát. Té, která tančí mezi každodenními problémy s lehkostí a nadhledem … HER.

Kolekce o celkem čtyřiceti modelech, které vycházejí z ikonických návrhů Jakuba Polanky, je rozdělena do tří hlavních linií. Základní linie je určena pro nezávislé a stylové ženy a obsahuje basic topy včetně statement unisexových mikin, neformálních triček, kšiltovek či ponožek. Casual linie, v níž nechybí trenčkoty, vesty, šaty či kombinézy, se vyznačuje rafinovanou jednoduchostí, propojenou s provokativní elegancí a ženskou funkčností. Třetí část kolekce tvoří sofistikované a elegantní šaty, sukně a topy. Ve všech liniích se prolínají přírodní a technické materiály, různě seprané, oversize looky i modely velmi na tělo.

 

 

Jakub Polanka patří mezi nejznámější české módní návrháře. Talentovaný designér, který vystudoval Vysokou školu uměleckou průmyslovou v Praze a pařížský institut Français de la Mode, je osobností, jejíž modely nosí a chtějí nosit nejen ženy v České republice. „Když jsme se rozhodovali o navázání spolupráce s českým designérem, okamžitě jsme uvažovali o Jakubovi Polankovi,“ říká Petr Liesner, generální ředitel BIBLOO, a dodává: „Jeho pojetí moderní ženy, styl a přesvědčení, že móda je hrou bez konvenčních pravidel, nás okamžitě zaujaly. Modely padnou všem ženám různých tvarů a proporcí a cítí se v nich skvěle. V kolekci se vychází z ikonických modelů z tvorby návrháře.“

JAKUB POLANKA
Ready-to-Wear Collection Fall Winter 2017
Mercedes Benz Prague Fashion Week
CREDIT: Guillaume Roujas

„Chtěl jsem vytvořit kolekci složenou z jednoduchých, a přesto zajímavých kusů, aby slušela různým typům žen. Každá žena je osobnost. Zásadní pro mě byla rafinovaná jednoduchost, pohodlná elegance a ženská funkčnost,“ říká Jakub Polanka. V kolekci pro BIBLOO vytvářel jednotlivé kusy tak, aby díky diagonálním délkám prodlužovaly nohy a dělaly je hezčí. Na modelech je více poutek, aby si každá žena sama mohla vytvořit siluetu, která jí nejvíce sluší. „Žena může v mém modelu ráno vyjít do parku v teniskách, odpoledne klidně ve stylových mokasínech do práce a večer s lodičkami na party. Kolekce pro ženy, která podtrhuje jejich sebevědomí, sluší jim a baví je … jednoduchá, rafinovaná i lehce provokativní,“ doplňuje Jakub Polanka.

Kolekce od Jakuba Polanky, vytvořená exkluzivně pro BIBLOO, je rozdělena do dvou hlavních linií, Basic a High. Na fashion weeku byla prezentována část modelů v rámci autorské přehlídky Jakuba pro jejich univerzálnost a variabilitu. Cílem bylo ukázat, že i neformální oblečení se dá kombinovat jiným způsobem, než bychom možná očekávali. Ve výsledku se bude jednat o celkem čtyřicet modelů vycházejících z ikonických návrhů Jakuba Polanky v různém barevném provedení. Kolekce, která byla vytvořena v limitované edici obsahuje i VIP modely, vyrobené například jen v množství pěti kusů pro klienty hledající něco výjimečného.

Modely JAKUB POLANKA x BIBLOO si budou moci koupit klientky i v zahraničí. V České republice budou k dispozici od 21. dubna výhradně na e-shopu BIBLOO.CZ a v BIBLOO CONCEPT STORE v Praze, ve 4. patře Obchodního domu KOTVA.