Kusmi Tea

0
258

Kusmi Tea je estárnoucí legenda a opravdový zážitek pro milovníky čaje. Více než 140 let nabízí Kusmi Tea čajové směsi té nejvyšší kvality. V současné době je na výběr 70 druhů směsí černého, zeleného a červeného čaje, v souladu s tradicí vyrobených ručně výhradně z celých čajových lístků, které pocházejí z Číny, Indie a Srí Lanky. Delikátní chuť a vůně je dovedena k dokonalosti vzácnými extrakty, jako jsou například vanilka z Madagaskaru, bergamot z Kalábrie nebo ovoce a květiny z Grasse. Porcované čaje Kusmi Tea jsou baleny v ručně šitých pytlíčcích z mušelínu a bezpečně uloženy v ikonických krabičkách.

 

Historie značky Kusmi Tea Paris je stejně vzrušující jako první doušek tohoto lahodného čaje. Nejstarší syn z rolnické rodiny Pavel Michailovitch Kousmichoff ve čtrnácti letech opustil rodnou vesnici a vydal se hledat práci do Petrohradu. Uchytil se jako poslíček u obchodníka s čajem, který záhy rozpoznal chlapcův obrovský talent a naučil ho umění míchání čajových směsí. Po svatbě s dcerou bohatého obchodníka s papírem mu zaměstnavatel přenechal jednu ze svých čajoven. V roce 1880, při narození dcery Elizabeth, Pavel vytvořil čaj Bouquet of Flowers, který se brzy stal oblíbeným čajem cara (tuto směs Kusmi Tea dodnes vyrábí). Malá firma rychle expandovala, Pavel zbohatl a stal se majitelem jedenácti čajoven v Rusku, jeho syn Viatcheslav založil pobočku v Londýně a Paříži, kde nakonec v roce 1917 našla azyl celá rodina. Zásadní impuls pro další rozvoj společnosti Kusmi Tea přišel v roce 2003, kdy se v tradici započaté rodinou Kousmichoff rozhodl pokračovat Sylvain Orebi se svým bratrem. Uvedli na trh nové směsi, oživili distribuční sítě, posílili mezinárodní renomé značky a o deset let později Kusmi Tea vstoupila do nové, neméně úspěšné etapy své existence.

Dnes slavná značka nabízí unikátní ruské směsi aromatizované citrusy a kořením jako je Prince Vladimir Tea (patří k nejpopulárnějším), Anastasia Tea nebo St. Petersburg Tea, jejichž receptury jsou uchovávány v tajnosti již více než století, i klasické, tradiční a ochucené směsi.