Rozsvíceno úsměvem

0
283

Český design slaví další úspěchy. Simona Hrušková získala za návrh svítidla BENT pro společnost HALLA již třetí prestižní ocenění. Po iF Design Award a German Design Award se může pochlubit i oceněním A ‚Design Award.

Vše začalo koncem roku ziskem German Design Award 2017 v kategorii Special Mention. Další úspěch přišel hned na to v únoru, kdy svítidlo BENT obdrželo cenu iF Design Award 2017.Nejnovějším oceněním je Silver A ‚Design Award v kategorii „Design Lighting Products and Lighting Projects. Svítidlo ve tvaru úsměvu tak vykouzlilo talentované designérce úsměv na tváři již potřetí, když obstálo mezi tisícovkou nominovaných návrhů a oslovilo 80člennou mezinárodní porotu.

 

BENT je interiérové LED svítidlo, které na první pohled zapůsobí svým lehkým a hravým dojmem, který lze ještě podpořit různým barevným provedením – k dostání je v sedmi barevných variantách. Napájecí kabel je součástí závěsného systému z ocelových lanek, což přispívá k celkové eleganci a zachování vizuální čistoty svítidla i interiéru. BENT lze použít samostatně či ve skupině k vytvoření různých tvarových vzorů. Oblíbené je například uskupení do „kytičky“. Uplatnění najde v domácnostech, i v širokém spektru dalších prostorů, kde dokáže navodit příjemnou atmosféru.

 

Profil svítidla z práškově lakovaného hliníkového profilu ve tvaru úsměvu je opatřen ze všech stran opálovým difuzorem. Ten spolu se soustavou křivek umožňuje šířit světlo do velkého prostoru a zaručuje tak výborné světelné parametry. “Pracovala jsem s LED pásky, které jsou velmi flexibilní, a tak jsem je zkusila ohnout. Zjistila jsem, že díky ohybu světlo pokryje daleko větší prostor,“ vysvětluje pozadí návrhu mladá designérka.