V růžích

0
340

Zrovna když Karin ponořená do vůně linoucí se z růžových květů držela v ruce zahradnické nůžky,  zazvonil jí v kapse telefon 

Při práci na nové kolekci totiž známou návrhářku Moniku Drápalovou okouzlily snové fotografie růží od Karin Zadrick, kterých si všimla na Facebooku. Rozhodla se ji oslovit s nabídkou spolupráce na sérii potisků látek pro své modely.

„Karin Zadrick má vnímání nezávislé na lidech kolem sebe, nebojí se nových přístupů a umí vyjádřit podstatu věcí. Právě proto dokáže dělat fotky, které nejsou zaměnitelné. Považuji ji za silnou osobnost a milého člověka,“ říká Monika. Růže jsou pro Karin vzpomínkou na dětství u babičky a holčičí hry. A také na alchymistické a kulinářské květinové pokusy. V její vlastní zahradě růží najdete staré anglické, moravské i české nádherně voňavé květy. Popínavé, půdokryvné, mnohokvěté i velkokvěté, zvláštní svým tvarem či barvou. A všechny je fotí. Velkým snem je o růžích zpracovat výpravnou encyklopedii doprovázenou fotografiemi, které jsou víc než jen faktickým popisem každého druhu. Něco jako portréty květin zachycují jejich energii a atmosféru místa, kde rostou.  

„Nápad použít mé fotografie jako potisk na látku se mi okamžitě zalíbil. Nevnímám totiž Moniku jen jako návrhářku, ale také jako silnou ženu a umělkyni. Obě jsme se smály tomu, že nabídka přišla v tu správnou chvíli, když jsem v teplákách stříhala růže,“ říká Karin.

Díky setkání dvou umělkyň se krátce nato přehlídkové molo jarního Mercedes-Benz Prague  Fashion Weeku proměnilo v rozkvetlou zahradu, kde byly modely dozdobené korunami z živých růží z dílny šperkařky Janji Prokič.